Podnikatelia a živnostníci nenaleťte im, je to pasca

Som presvedčený o tom, že naša slovenská ekonomika musí byť postavená aj na tých našich slovenských nohách, a nielen na tých cudzích nohách, ktoré tu môžu byť len dočasne. Veď uvidíme, čo sa bude diať po marcových voľbách s USS v Košiciach. No vtedy bude už zbytočne po voľbách lamentovať.

 

Preto som zato, aby slovenská štátna politika podporovala hlavne tých našich slovenských podnikateľov a živnostníkov, a nielen tých cudzích. Podporou tých cudzích sa stáva zo samostatného Slovenska, Slovensko nesamostatné, a to je pre Slovensko zle. Tak sa zo Slovenska môže ľahko stať len nová ekonomická kolónia na lacnú pracovnú silu.

 

Druhýkrát si peňaženky držte lepšie

 

Podpora živnostníkov a podnikateľov je zo strany štátu stále slabá, a nedostatočná. Sú to stále veľké dane, je to stále veľká byrokracia, ktorá kladie všetkým živnostníkom a podnikateľom pod nohy polená. Už je naozaj načase s tým niečo radikálne urobiť. Preto treba znížiť dane, treba znížiť byrokraciu. Podnikatelia sa predsa majú venovať podnikaniu, a nie zbytočnej byrokracii. Politici zlými byrokratickými zákonmi už nesmú aj z podnikateľov a živnostníkov robiť ďalších byrokratov, ktorí tak strácajú čas na svoje vlastné podnikanie, lebo zbytočná byrokracia vždy dusí každé podnikanie.

 

Preto nech sa vládni politici nedivia, že slovenskí podnikatelia a živnostníci sú na dnešnú vládu právom nahnevaní. Podnikateľom a živnostníkom naša vláda  nepomáha. Aj vo volebnom roku 2016 pripravila naša vláda a vládna strana  pre slovenských podnikateľov a živnostníkov ďalšie „klince do ich podnikateľskej a živnostenskej rakvy“. Pravda je totiž taká, že väčšina živnostníkov odvedie v tomto volebnom roku vyššie odvody nielen do sociálnej poisťovne, ale aj vyššie odvody na zdravotné poistenie. Pritom o tom ako funguje naše zdravotníctvo tu radšej ani nebudem písať.

 

Hovorí sa že vždy keď zasadá vláda, alebo jednofarebný parlament, tak si občania musia držať svoje peňaženky, aby z nich opäť neubudlo. To však už nie je vtip, ale krutá realita. Slovenskí podnikatelia a živnostníci mali opäť smolu. Museli opäť veľa pracovať, a svoje podnikanie si ratovať, a tak si svoje peňaženky v roku 2016 pred nenásytnými politikmi jednej strany opäť neustrážili.

 

Tu je výsledok. Najnižšie odvody do sociálnej poisťovne v roku 2016 dosiahnu 142,20 eura, a do zdravotnej poisťovne 60,06 eura mesačne. Takto sa predsa podnikatelia a živnostníci na Slovensku nepodporujú hoci sú to práve oni, čo tiež živia naše celé Slovensko a aj ich politikov.

 

Takáto politika podnikateľov a živnostníkov hnevá a otravuje

 

Ja vás všetkých živnostníkov a podnikateľov chápem. Už neveríte politikom ani politike. Mnohí doterajší politici vás sklamali. Súhlasím s vami, máte pravdu. Aj mňa táto ich politika hnevá a otravuje. Aj ja som sa mohol na to všetko vykašľať. Mal by som pokoj, nikto by ma po internete nešpinil, a nedostával by som teraz vyhrážky za svoje nekompromisné a kritické blogy, ktorým cieľom určite nie je ísť proti Ficovi, či Smeru, ale ktorým cieľom je pomôcť Slovensku a všetkým slušným podnikateľom a živnostníkom. Snažím sa pritom len držať posolstva M.R.Štefánika: “Pravde veriť, pravdu žiť a pravdu brániť.“

 

Keď kritizujem Fica, či Smer, za ich chyby, keď kritizujem špinavé politické kauzy, keď kritizujem bandu zlodejov, keď kritizujem ministerstvá, že majú byť obrazne povedané: „Malým autom s veľkým výkonom a malou spotrebou, a nie veľkým autom, s malým výkonom a veľkou spotrebou.“ Tak to robím len preto, že Slovensko mohlo byť v politike i ekonomike už dávno úplne inde. Moc v štáte však musia mať múdri a morálni politici. Politikom predsa vždy najviac uškodia len ich pochlebníci, lebo len kritika je pomoc. Veľkým politikom kritika pomáha rásť, ti malí politici sa aj po konštruktívnej kritike len urazia.

 

Podnikatelia a živnostníci – vydržte, a nenaleťte im nato, je to pasca

 

Viem, a chápem vás, vy podnikatelia a živnostníci ste z tejto politiky otrávení. Takáto politika - veľké dane, a veľa byrokracie je len politikou „podnikateľom polená pod nohy“ vás právom hnevá, otravuje a znechucuje. Celé 4 roky  sa v politike riešili hlavne špinavé politické kauzy, ktoré nás všetkých otrávili a nás všetkých okradli. Váhostav sa zmenil na dlhostav a je pre vás všetkých mementom. Celé 4 roky ste sa možno aj vy stretávali s korupciou, a klientelizmom pri rôznych tendroch, a to po celom Slovensku. Mnohí z vás sa preto možno na marcové voľby vykašľú, a neprídu voliť.

 

Nenaleťte im na to, to je práve ich cieľom. To je nimi nastavená pasca.  Aká? Znechutiť vám takto politiku tak, aby ste v marcových voľbách nešli voliť, aby ste sa na politiku vykašľali. Viete prečo? Lebo oni na tie marcové voľby všetci určite prídu, a len preto tie voľby opäť s takým náskokom vyhrajú. Táto ich stratégia a taktika je pritom veľmi primitívna a jednoduchá. Čím vás viac - podnikateľov a živnostníkov,  svojou politikou otrávia, tým menej vás potom príde voliť, a  tým ešte viac porastie v marcových voľbách ich červená volebná sila.

 

Výsledok? Oni tie marcové voľby takto ľahko a s veľkým  náskokom vyhrajú, a vy podnikatelia a živnostníci tie voľby ľahko opäť prehráte, a tak môžete ďalšie 4 roky nadávať, ako vám tie „politické polená“ robia zas politiku „podnikateľom polená pod nohy“. Bez zmeny politikov, v marcových voľbách, sa však politika pre vás podnikateľov a živnostníkov opäť nezmení.

 

Nedajte sa  - 1,4 milióna vás podnikateľov a živnostníkov je viac ako ich 1 milión červených straníkov  

 

Viete priatelia, aj v parlamente funguje matematika. Keď počítate v matematike s nulami, tak výsledok bude nulový, lebo v matematike platí, že: „0 + 0 = 0“. To platí aj o parlamente, keď tam navolíte nuly, tak výsledok bude pre politiku a ekonomiku Slovenska tiež len nulový.

 

Podnikatelia a živnostníci z celého Slovenska, podporte preto v marcových ekonomiku, a nie politiku. Všetci predsa žijeme z ekonomiky, a nie politiky. Menšie odvody, žiadna byrokracia, žiadna korupcia, žiadny klientelizmus aj o tom marcové voľby rozhodnú.

 

Koho by mali podporiť v marcových voľbách podnikatelia?

Politici pri moci zdroje nevytvárajú, politici pri moci zdroje míňajú. Zdroje vytvárajú hlavne podnikatelia a živnostníci, teda súkromný sektor. Podnikatelia by preto mali v marcových voľbách podporiť pravicovú stranu, ktorá jasne povedala, že so Smerom nebude kolaborovať. Pravicová strana má záujem podporovať podnikanie bez vysokých odvodov, a bez zbytočnej byrokracie, a preto tento vtip už nie je o pravicovej strane: Dvaja podnikatelia v parku kŕmia holuby a jeden z nich hovorí: „Tie holuby sú ako politici.“ „Prečo?“ pýta sa ten druhý? Ten prvý odpovedá: „Keď sú na zemi, teda pred voľbami, zobú nám z rúk, ale keď je už po voľbách, a sú už zase hore, tak nám opäť ser. na hlavu.“ 

 

P.S. Najvyšší dub v lese nie je najvyšší preto, že vyrástol z najodolnejšieho žaluďa, najvyšší je preto, lebo nijaké iné stromy mu netienili. M. Gladwell Keby aj vám priatelia podnikatelia živnostníci politika netienila, a neprekážala v podnikaní, tak mi verte, že aj vaše podnikanie by bolo dnes celkom inde.

 

Preto priatelia ekonomiky, a nepriatelia jalovej politiky, už neváhajte a v marcových voľbách podporte SaS a nový celoslovenský podnikateľský projekt Slovensko Krajina Kúpeľov.

Je to predsa aj vo váš prospech, keď Slovensko už nebude Krajinou Zlodejov, ale Slovensko bude Krajinou Kúpeľov.